Efektyvus energijos vartojimas

Energijos vartojimo efektyvumas tampa vis svarbesniu iššūkiu ir strateginiu Europos Sąjungos (ES) tikslu.
2012 m. gruodžio mėn. įsigaliojusioje Energijos vartojimo efektyvumo direktyvoje reikalaujama, kad ES iki 2020 m. sumažintų elektros energijos vartojimą 20 proc.

2016 m. lapkričio 3 d. priimtame Lietuvos Respublikos energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme numatyti nacionaliniai energijos vartojimo efektyvumo tikslai ir priemonės, kaip prie šio tikslo ketina prisidėti Lietuva.

Iniciatyva

Energijos tiekimas UAB bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pasirašė „Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą“ ir prisijungė prie energetinio efektyvumo Lietuvoje skatinimo iniciatyvos.

Iniciatyvos tikslas

Šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo klausimais taip padedant vartotojui mažinti energijos vartojimo kaštus bei kartu su Energijos tiekimu prisidėti prie energetinio efektyvumo didinimo.

Tikimės, kad vykdant šią iniciatyvą padėsime savo klientams sumažinti jų suvartojamos elektros energijos kiekį.

Efektyvus energijos vartojimas

Energijos vartojimo efektyvumą galima didinti išvengiant reikšmingų investicijų – dažnu atveju pakanka smulkių įpročių pakeitimo kasdienėje veikloje.

Praktika rodo, kad racionaliai vartodami, galėtume sutaupyti apie 10 proc. energijos ir daugiau, tuo pačiu sumažinant savo sąskaitas už energiją.

Patarimai

Apšvietimas

Rinkitės efektyvesnes, energiją
taupančias lemputes

Energiją taupančios lempos yra itin ekonomiškos – jos sunaudoja net 75 proc. mažiau elektros energijos nei įprastos kaitrinės lemputės. Tokios lemputės taip pat šviečia vidutiniškai 10 kartų ilgiau nei įprastos.

Išjunkite šviesas tuo metu
nenaudojamose patalpose

Apšvieskite tik tas vietas, kuriose tuo metu esate.

Jei įmanoma, naudokite jungiklius
su judesio davikliu

Reaguodami į judesį ir į šviesą, šiuolaikiniai judesio davikliai gali padėti žymiai sumažinti jūsų apšvietimo išlaidas.

Baldų išdėstymas ir įrenginiai

Išnaudokite dienos
šviesą

Baldus namuose ar biure išdėstykite taip, kad kaip galima labiau naudingai išnaudotumėte dienos šviesą.

Nepalikite įrangos budėjimo
rėžime

Energijos prietaisus įjunkite tik tada, kai juos naudojate. Budėjimo režimu veikiantys prietaisai nuolat naudoja energiją, o išjungti juos iš lizdo užtrunka keliolika sekundžių.

Efektyvus kondicionierių
naudojimas

Baldus išdėstykite taip, kad jie neužstotų kondicionierių, o kondicionierių sureguliuokite taip, kad pasiekęs tam tikrą temperatūrą, kondicionierius pats išsijungtų.

Elektros energiją taupantys prietaisai

Naudokite ilgintuvus su
jungikliais

Ilgintuvas sujungs skirtingus prietaisus į vieną elektros šaltinį ir vienu jungiklio paspaudimu neišimant iš elektros lizdo.

Rinkitės prietaisus, turinčius aukštesnį
energetinį efektyvumą

Įsigydami naujus ar pasenusius elektrinius prietaisus pakeisdami prietaisais, kurių energijos vartojimo efektyvumo klasė aukštesnė, galite elektros energiją naudoti žymiai efektyviau ir ekonomiškiau.

Energijos vartojimo
stebėjimas

Stebėkite kada, kaip ir kurie prietaisai suvartoja daugiausia energijos. Rinka jau yra sukūrusi nemažai tam skirtų įrankių (nuo energijos vartojimo stebėjimo sistemų iki paprastų mobiliųjų momentinio vartojimo programėlių), kurie gali padėti labai konkrečiai suprasti, kur reikalingas pokytis.